Медична сестра старша радить, консультує, інформує

Медичне обслуговування дітей дошкільного навчального закладу здійснює Кушницька лікарська амбулаторія ЗПСМ на безоплатній основі, сестра медична старша ДНЗ № 2.  Медичний персонал здійснює лікувально-профілактичні заходи, в тому числі проведення обов’язкових медичних оглядів, контроль за станом здоров`я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування. Дошкільний навчальний заклад надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.
Медично-профілактична робота ведеться згідно з річним планом. Медична сестра старша проводить моніторинг стану здоров’я, фізичного та психічного стану дітей, надає їм невідкладну медичну допомогу. Двічі на рік організовуються медичні огляди, здійснюється контроль за профілактичними та оздоровчими заходами.

Планомірно проводяться антропометричні виміри і оцінка фізичного розвитку дітей.

Система оздоровчо-профілактичної роботи в дошкільному закладі спрямована на формування у дітей мотивації здоров’я і поведінкових навичок здорового способу життя.

Грип – це гостра загальна інфекційна хвороба.
Збудник грипу – найдрібніший мікроорганізм – вірус, який розмножується на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів. Він потрапляє в повітря  з найдрібнішими крапельками слини та слизу хворого. Ці крапельки поширюються на відстань до 3-х метрів при розмові,чханні, кашлі. Можна також заразитися грипом через предмети, якими користувався хворий (рушник, посуд).
 Після нетривалого ознобу підвищується температура тіла,часто до 38-40 градусів. У цей час хворий скаржиться на кволість, болі, ломоту в кінцівках та м’язах тіла, сильний головний біль. У тяжких випадках з перших днів хвороби можливі носові кровотечі, запаморочення. У немовлят досить часто буває блювання, непритомність, порушення дихання.
Згадані ознаки хвороби є наслідком загального отруєння організму вірусом, продуктами його життєдіяльності та продуктами розпаду тих клітин, в яких розвивається вірус. Поряд із симптомами загального отруєння організму, одночасно або трохи пізніше, розвивається катаральні зміни слизових оболонок верхніх дихальних шляхів:дряпає або болить у горлі, закладає ніс чи починається нежить, з’являється докучливий кашель, іноді утруднюється дихання.
Часом з перших днів хвороби, крім згаданих явищ, виникає запалення легень, яке також може спричинитися вірусом грипу. Частіше це трапляється у маленьких дітей та осіб похилого віку. У таких хворих буває задишка, це супроводжується посинінням обличчя, маленькі діти стогнуть, у них під час дихання роздуваються ніздрі, висока температура триває більше 5-6 днів. В окремих тяжких випадках з перших днів хвороби  розвиваються різкі зміни в центральній нервовій системі, про що свідчить сильний головний біль, повторне блювання ,часом тривала втрата свідомості. У немовлят та людей похилого віку навіть тяжкі форми грипу можуть бути без підвищення температури тіла.
Хвора людина стає джерелом інфекції навіть за кілька годин до появи перших ознак хвороби. В перші три дні захворювання людина виділяє в повітря величезну кількість вірусу. Одужуючи, організм звільняється від нього .

Насамперед хворого ізолюють і роблять усе для знищення вірусу, який потрапив у зовнішнє середовище . Одночасно треба підвищувати опірність організму тих, хто оточує хворого, проти збудників цієї групи захворювання.
Хворому найкраще виділити окрему кімнату, а коли цього зробити не можна, відгородити його ліжко простирадлом або завіскою. В дитячих закладах особливо під час епідемії, необхідно ретельно оглядати дітей та персонал, щоб не допустити хворого в колектив. У разі масових захворювань не водити дітей в магазин,не влаштовувати дитячі свята й не ходити з дітьми до знайомих.
Хворого треба покласти в ліжко на весь гарячковий період і ще на 2-3 дні після зниження температури. Ліжковий режим деякою мірою запобігає ускладненням та зберігає енергію хворого.
Їжа хворого повинна мати привабливий вигляд,бути доброю за смаком, висококалорійною, легко засвоюватись
При будь яких захворюваннях, особливо при гарячкових, втрата вітамінів в організмі значно збільшується, виникає тимчасовий дефіцит їх. У зв’язку з цим хворий повинен достатньо споживати вітамінізованих продуктів. У разі високої температури корисно багато пити (чай з варенням, особливо малиновим або з медом чи лимоном, відвар липового цвіту або шипшини, фруктові соки. Це прискорює виведення з організму отруйних речовин .
Ліками можна користуватися тільки після призначення лікарем. Самолікування уникати. Безконтрольне вживання ліків шкідливе для здоров’я. Лише лікар після обстеження може призначити ліки в необхідній дозі, враховуючи стан хворого, перебіг хвороби та вид захворювання.
Якщо своєчасно призначити і правильно вибрати комплекс ліків, додержуватись відповідного режиму, захворювання закінчується одужанням.
До неспецифічної  профілактики грипу відносять такі заходи:слід звернути увагу на запобігання пасивному курінню. Доведено, що діти з родин, у яких курять, частіше хворіють на грип та інші ГРВІ. Важливо привчити дітей мити руки. Рекомендується при поверненні додому обов’язково вимити руки, а до того не доторкатися очей та носа.
            Використовуйте  всі можливості зберегти своє здоровя!