Інклюзивна освіта

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИЗ ПИТАНЬ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ Зміни до закону України "Про освіту"Концепція ранньої соціальної реабілітації   дітей-інвалідівЛист МОН "Щодо організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах"Лист МОН України від 13.11.2018р. №1/9-691  "Щодо організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти"Лист МОНУкраїни від 05.08.2019р. №1/9-498  "Методичні рекомендації щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти в 2019-2020н.р." Інклюзія (включення) – процес збільшення ступеня участі всіх дітей у соціальному житті, в різних програмах.Інклюзивна освіта - це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу.Інклюзивний освітній заклад – це заклад освіти, який відкритий для навчання всіх дітей, незалежно від їхніх фізичних, інтелектуальних, соціальних, емоційних, мовних чи інших особливостей. Інклюзивна освіта базується на таких принципах:

1.Цінність людини не залежить від її здібностей і досягнень.

2.Кожна людина здатна відчувати і думати.

3.Кожна людина має право на спілкування і на те, щоб бути почутою.

4.Адаптація системи до потреб дитини, а не навпаки.

5.Справжня освіта може здійснюватися тільки в контексті реальних взаємостосунків.

6. Всі люди потребують підтримки і дружби ровесників.

7.Задоволення індивідуальних освітніх потреб кожної дитини.

8.Визнання спроможності до навчання кожної дитини та, відповідно, необхідність створення суспільством відповідно до цього умов.

9.Залучення батьків до навчального процесу дітей як рівноправних партнерів та перших вчителів своїх дітей.

10. Командний підхід у навчанні та вихованні дітей, що передбачає залучення педагогів, батьків та спеціалістів.

11.Складність завдань повинна відповідати здібностям дитини.

12.Рівний доступ до навчання у загальноосвітніх закладах та отримання якісної освіти кожною дитиною.

13.Подолання потенційних бар’єрів навчання.

У Кушницькому ЗДО №2"Ялинка" у 2023-2024 навчальному році функціонує 1 інклюзивна група, в якій виховується 1 дитина з особливими освітніми потребами.Основна мета:-Інтеграція (соціалізація, адаптація та корекція) дітей з особливостями розвитку в звичайному соціумі;- Завдяки спілкуванню з однолітками у дитини із ООП формується модель здорового повноцінного життя;- Створюються умови для соціальної адаптації та найбільш повного розкриття свого потенціалу.